Tábory našeho oddílu

Co od tábora můžete očekávat?

Tábor je vrcholem skautského roku, jezdíme na něj zpravidla první dva týdny letních prázdnin. Táboříme na malebné louce nedaleko vesnice Ludíkov v bývalém okrese Blansko. Spíme v podsadových stanech, vaříme na kamnech, které si sami postavíme, jíme z ešusů a koupeme se v potoční vodě. Vedle toho zažíváme spoustu zábavy při hrách s kamarády, skrz které se učíme spolupráce, komunikace, tábornických dovedností, chování v přírodě a mnoho dalšího. Tábory jsou zážitky na celý život.

Kdo se tábora účastní?

Na tábor bereme pouze členy našeho oddílu, kteří se s námi účastnili alespoň jedné vícedenní výpravy a odevzdají táborovou přihlášku.

Jelikož si na táboře zajišťujeme vše sami – od staveb, přes vaření až po pohodovou atmosféru – může tábor být zejména pro některé mladší a méně zkušené členy výzvou. Prosím, berte ohled na to, že součástí tábora je pro každého účastníka služba v kuchyni, noční hlídka, účast na všech programech (včetně putování), pobyt ve stanu a další. Věříme, že vhodným účastníkem jsou i mladší členové oddílu, zároveň bychom neradi někoho odradili od jeho dalšího působení předčasnou účastí na táboře, který by pro něj byl příliš náročný. Pokud váháte, zda dítě na tábor přihlásit, nebo ne, nebojte se pobavit s vedením.

Cena tábora

Kolik tábor bude stát dávámě vědět vždy nejpozději v březnu roku konání. Můžete však předběžně počítat s částkou okolo 3000 Kč.

Z těchto peněz platíme jídlo, materiál na hry, obnovu táborového vybavení, nářadí a majetku – hrnce, podsady, polní sprcha, hangár, kuchyně,… Vybavení táborové lékárny. Dopravu účastníků na tábor i průběžné zásobování.

Vedení tábora

Tábor vedou vedoucí z našeho oddílu, kteří se s dětmi setkávají i přes rok a umí tedy program uzpůsobit jejich potřebám. Zároveň mají dostatečnou kvalifikaci – minimáně zdravotník a vůdce tábora jsou vyškolenými zdravotníky a alespoň vůdce tábora absolvoval vůdcovskou zkoušku akreditovanou MŠMT.

Rodiče a náš tábor

Jelikož tábor není výzvou jen pro děti, ale i vedení a rodiče, je pro nás komunikace klíčová. Před uzavíráním přihlášek uspořádáváme schůzku rodičů, kde přiblížíme, jak to na táboře chodí a rádi zodpovíme veškeré dotazy.
Dále se velmi rádi s rodiči setkáme na stavěčce víkend před táborem. Vedoucí i děti budou víc než rádi, když nám pomůžete přiložit ruku k dílu u nějaké táborové stavby, pro Vás je to navíc možnost se podívat, kde Vaše ratolesti stráví 14 dní a také strávit víkend v krásné přírodě.
Na závěr tábora všechny zveme na táborák, který je pomyslnou tečkou za táborem i celým rokem. Pojďte si s námi zazpívat písničky, nechat si od dětí ukázat, kde přesně co zažili a stát se nachvíli taky malým skautem. Navíc budeme velmi rádi, když nám v neděli pomůžete sbalit Vaše dítě i táborové vybavení.

Kde táboříme?

Naše tábořiště se už několik let nachází na louce poblíž vesnice Ludíkov. Poblíž CHKO Moravský kras. Kolem louky teče potok Žďárná, který je hlavním zdrojem užitkové vody. Pitnou vodu bereme od obce Ludíkov. Na nákup potravin jezdíme do Boskovic, kde o nás ví i místní nemocnice, na kterou se můžeme v případě úrazů nebo jiných zdravotních komplikací obrátit.