Modrý delfín – skauti z Brna

Jsme Modrý delfín, 69. smíšený skautský oddíl, součástí střediska Dvojka Brno, které patří do sdružení Junák – český skaut, z.s. Scházíme se v Židenicích. Cílem naší činnosti – i Junáku jako celku – je smysluplné naplnění volného času mladých lidí, rozvoj jejich schopností a dovedností a v neposlední řadě i to, co označujeme jako rozvoj osobnosti.

Co vlastně děláme

Jednou do týdne se scházíme na věkově rozdělených družinových schůzkách, kde si hrajeme, učíme se (spolupracovat, kreativně myslet, tábornické dovednosti, vážit si přírody, zdravovědu, apod.). Obvykle jednou za čtrnáct dní o víkendu vyrážíme na větší akci. Nejkomornější jsou družinové výpravy, kdy se družina nejčastěji jen se svým rádcem v sobotu vydává na výlet po bližším okolí Brna (např. do Moravském krasu). Formou her a sportovního vyžití děti navazují mnohá přátelství, často na celý život.

Další akce pořádáme napříč věkovými kategoriemi. Trávíme spolu Podzimní prázdniny, pořádáme Vánoční výpravu a další celovíkendové akce.  Vyvrcholením oddílových akcí je potom samozřejmě letní tábor.

Letní tábor míváme první dva/tři týdny v červenci na tábořišti nedaleko obce Ludíkov (okres Blansko).

V průběhu celého roku se naši členové na schůzkách připravují na několik významných skautských závodů, na kterých změří své síly s vrstevníky (z celého střediska, resp. především u starších z celého Brna či Republiky). V tomto ohledu se můžeme pochlubit mnoha úspěchy.

Kde se scházíme?

Naše klubovna se nachází na horním konci ulice Hrozňatova, asi 300 metrů od židenického kostela. Hromadnou dopravou se k nám nejlépe dostanete autobusy č. 44, 55, 58, 74, 75, 78 a 84 ze zastávky Gajdošova.

Na výpravy většinou míváme sraz na Staré osadě, nádraží Brno – Židenice, nebo na hlavním nádraží (vždy včas upřesníme)

Naše klubovna

Vaše dítě a náš oddíl

Podobně jako i většina ostatních oddílů pořádáme nábor vždy se začátkem školního roku. Uvítáme všechny děti, které jsou alespoň přiměřeně samostatné (6–14 let). Věříme, že u vstupu do Junáku platí – čím dříve, tím lépe.

O podrobnostech programu a výchovných cílech Junáka (resp. čemkoli dalším, co Vás zajímá) je pochopitelně možné předem pohovořit s vedoucím oddílu. Pokud máte zájem se stát členem našeho oddílu, vyplňte prosím předběžnou přihlášku.